Kraków

Rynek Główny

Historia Rynku Głównego w Krakowie sięga XIII wieku. Jest największym placem w Krakowie, a zarazem największym w średniowiecznej Europie. Otaczają go kilkusetletnie kamienice i pałace. W epoce renesansu były odprawiane tu ingresy monarsze, pardy. Na Rynku Głównym miały miejsce ważne uroczystości i wydarzenia historyczne I Rzeczypospolitej. M.in. na Rynku odbyła się przysięga wojskowa na wierność Konstytucji 3 maja 1791r. Dziś na Rynku Głównym w Krakowie znajdują się renomowane sklepy, restauracje i, m.in. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Międzynarodowe Centrum Kultury.

Ogrodzieniec

Zamek Ogrodzieniec

Zamek Ogrodzieniec to najsłynniejszy z zamków na Szlaku Orlich Gniazd, który w ostatnim czasie stał się popularny również na świecie, dzięki ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego ''Wiedźmin". Ruiny zamku sięgają XIV wieku, wznoszą się na Górze Janowskiego, która jest najwyższym punktem Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Dolina Prądnika

Maczuga Herkulesa

Na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego w Dolinie Prądnika przed zamkiem Pieskowa Skała znajduje się wysoka skała w kształcie maczugi. Ta potężna skała (25m wysokości) przypomina broń mitycznego olbrzyma i wiąże się z nią wiele legend. Na szczycie skały znajduje się mały, żelazny krzyż, który upamiętnia zdobycie jej przez Leona Witka w 1933r.

Ojcowski Park Narodowy

Brama Krakowska

Brama Krakowska, to jedna z kilku skalnych wrót w Ojcowskim Parku Narodowym. Nazwa tego miejsca wywodzi się najpewniej z historii tego miejsca. Przez tereny Ojcowskiego Parku Narodowego przechodziła trasa handlowa z Krakowa na Śląsk. Wrota otwierały się na dolinę - dlatego mówiono, że jest to brama Krakowska.

Jerzmanowice

Jaskinia Nietoperzowa

Jaskinia Nietoperzowa to jedna z największych jaskiń Jury Krakowsko-Częstochowskiej o długości korytarzy 454m. We wnętrzu jaskini można podziwiać efektowne nacieki, m.in: ambony, olbrzymie kotły wirowe, wodospad naciekowy z kropielnicą. Jaskinia ta wyróżnia się jednym z największych siedlisk nietoperzy oraz bogactwem znalezisk archeologicznych.

Kraków

Sukiennice

Sukiennice to wizytówka Krakowa, perła renesansowej architektury i jeden z najważniejszych obiektów historycznych - to tu koncentrował się handel. Kiedy w XIII wieku Kraków otrzymał prawa miejskie, powstały pierwsze Sukiennice. Pierwsze murowane, zadaszone Sukiennice powstały w XIV wieku, a gdy strawił je pożar w 1555 roku nad ich odbudową pracowali najlepsi architekci, artyści i rzemieślnicy, a wśród nich wielu Włochów.

Kraków

Zamek Królewski na Wawelu

Imponująca renesansowa rezydencja pałacowa, którą możemy dziś podziwiać na wawelskim wzgórzu, powstała wskutek przebudowy gotyckiego zamku królewskiego w XVI wieku na życzenie  Zygmunta I Starego. To tutaj mieszkali polscy królowie z  najbliższą rodziną.

Pozostałe Atrakcje
Grota Łokietka
Park Dolinki Krakowskie
Pustynia Błędowska
Park Krajobrazowy Orlich Gniazd
Zamek w Rabsztynie
Park Gródek
Skałki Twardowskiego
Winnica Święty Spokój
Tenczyński Park Narodowy
Puszcza Dulowska
Pole Golfowe
Spodek Katowicki
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Nikiszowiec
Dolina Trzech Stawów
Muzea Górnictwa - Muzeum Śląskie
Muzeum Afrykanistyczne
Muzeum Regionalne PTTK
Stare Miasto, Rynek oraz Podziemia z Multimedialną Ścieżką
Muzeum Pożarnictwa
Bazylika Św. Andrzeja Apostoła
Jura Hotel Osiek
Regulamin
Wykonanie:
NFHotel